Loading...

بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران / با امکانات هتل 5 ستاره

کلینیک ترک اعتیاد افشار

با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد / کمپ ترک اعتیاد / بستری اعتیاد

بهترین مرکز ترک اعتیاد

ادامه مطلب
به پایین بروید

خدمات ما


برخی از خدمات کلینیک ترک اعتیاد افشار
ترک اعتیاد

ترک اعتیاد

متاسفانه اعتیاد یک بیماری است که امروزه بسیاری از افراد و خانواده ها با آن درگیر هستند. برای ترک بیماری اعتیاد نیاز به دانش و تجربه است که ما آنها را در یک کلینیک تخصصی فراهم کرده ایم.

ادامه مطلب
آموزش خانواده

آموزش خانواده

وقتی یکی از افراد خانواده به بیماری اعتیاد دچار می شود، تمام افراد خانواده درگیر می شوند. نقش خانواده در درمان بیماری اعتیاد بسیار پررنگ است و اعضای خانواده برای درمان بیماری فرد معتاد می بایست آموزش ببینند.

ادامه مطلب
کلینیک مشاوره

کلینیک مشاوره

کلینیک مشاوره مرکز ترک اعتیاد افشار با بکارگیری افراد متخصص و با تجربه، بصورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات مشاوره رایگان و پاسخ به سوالات در زمینه ترک اعتیاد به بیماران عزیز می باشد.

ادامه مطلب

درباره کلینیک ترک اعتیاد افشار

کلینیک ترک اعتیاد افشار با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کل کشور در سال 1387 به منظور کمک و ارایه خدمات ترک اعتیاد به بیماران اعتیاد در یکی از مناطق خوش آب و هوای شمال تهران ثبت و تاسیس گردید.

این مرکز بعنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران جهت درمان بیماران اعتیاد، سوء مصرف مواد و سم زدایی سریع مواد مخدر بصورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات به بیماران عزیز می باشد.

ادامه مطلب امکانات رفاهی کلینیک

امکانات کلینیک ترک اعتیاد افشار


برخی از امکانات مدرنترین مرکز ترک اعتیاد در تهران (با امکانات هتل پنج ستاره)
سالن بیلیارد

سالن بیلیارد

سالن بیلیارد جهت استفاده بیماران
محوطه کلینیک

محوطه کلینیک

محوطه و فضای باز کلینیک جهت استفاده بیماران
سالن بدنسازی

سالن بدنسازی

سالن بدنسازی جهت انجام فعالیت های ورزشی بیماران
استخر سرپوشیده

استخر سرپوشیده

استخر سرپوشیده برای انجام فعالیت های ورزشی و تفریح بیماران
فوتبال دستی

فوتبال دستی

فوتبال دستی برای تفریح و اوغات فراغت بیماران
بازی های رایانه ای

بازی های رایانه ای

بازی های رایانه ای برای تفریح و پر کردن اوغات
کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی برای مراقبت و ترمیم دندان های بیماران
اتاق های خصوصی

اتاق های خصوصی

اتاق خصوصی برای اقامت و بستری بیماران

درمان کامل بیماری اعتیاد


درمان سرپایی و بستری اعتیاد با جدیدترین روش های روانپزشکی ، روانشناسی ، مشاوره، گروههای همتا و غیره

روش درمانی کلینیک ترک اعتیاد افشار یک برنامه مشارکتی بهبودی گروهی، از ناخوشی اعتیاد و عوارض روانی، معنوی، عاطفی و فکری آن، با استفاده از گروههای همتا، به کار گیری فلسفه 12 قدمی و بهره گیری از مکانیزم گروه شبه خانواده است که به بازسازی ساختار شخصیت کاذب فرد معتاد از طریق آموزش اصول و مهارت های زندگی فردی و اجتماعی می پردازد. این روش به عنوان الگویی بومی در طبقه بندی روش های درمانی غیر دارویی قرار دارد که به شکل پرهیز از مصرف هرگونه ماده مخدر صورت می گیرد.

رویکرد اصلی مرکز ترک اعتیاد افشار بر مشارکت گروههای همتا و خودیار (افراد بهبودیافته) متمرکز است و خدمات آن توسط این افراد ارائه می شود. این مرکز با داشتن پزشک، روانشناس و مددیار اعتیاد و مددیار خانواده دوره دیده مورد تائید و ارائه خدمات تخصصی به بیماران، بصورت کاملا حرفه ای و با داشتن ساختار تعریف شده اقدام به درمان بیماران می نماید. مشاوران کلینیک کاملاً به کار خود تسلط داشته و با توجه به شرایط جسمانی و روانی هر فرد، برنامه درمان اختصاصی برای وی در نظر می گیرند.

درمان کامل بیماری اعتیاد

مقالات ترک اعتیاد


آخرین مقالات علمی و دانستنی ها در مورد ترک اعتیاد انواع مواد مخدر
کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی

کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی

در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی، تمهیداتی اندیشیده شده تا مددجو بتواند به زندگی سالم بازگردد، بدون اینکه دوباره وسوسه مصرف داشته باشد. همین موضوع سبب شده تا امروزه اهمیت

ادامه مطلب
کمپ ترک اعتیاد لاکچری

کمپ ترک اعتیاد لاکچری

کمپ ترک اعتیاد لاکچری، همان بهشتی است که برای بیمار خود به دنبال آن هستید. این روزها دغدغه اصلی خانواده‌های افراد مبتلا به دام اعتیاد، پیدا کردن یک کمپ مناسب

ادامه مطلب
کمپ ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری

بهترین راه‌کار بعد از تشخیص اعتیاد، کمک گرفتن از کمپ ترک اعتیاد اجباری است. در کمپ ترک اعتیاد اجباری، فرد تحت نظارت پزشکان و متخصصان ترک اعتیاد، سم زدایی کرده

ادامه مطلب
ترک اکسی کدون

ترک اکسی کدون

ترک اکسی کدون، روند سخت وطاقت فرسایی دارد. اکسی کدون با نام تجاری اکسیکانتین در دسته مواد مخدر صنعتی قرار میگیرد و درمصارف پزشکی زمانی که بیماردرد شدیدی که با

ادامه مطلب

کمپ ترک اعتیاد

همه چیز در رابطه با کمپ ترک اعتیاد و خدمات آن

کمپ ترک اعتیاد، آخرین امید یک فرد و معتاد و خانواده او برای بازگشت به زندگی دوباره است. متاسفانه از دیرباز تاکنون اعتیاد به انواع مواد مخدر، سبب شده تا زندگی افراد بسیاری به ورطه نابودی کشیده شود. این موضوع سبب شده تا تاسیس کمپ ترک اعتیاد در هر جامعه‌ای، به امری واجب بدل شود. کلینیک ترک اعتیاد در حقیقت فضایی سالم و فرهنگی است که فرد معتاد به کمک مددکاران و پزشکان از دام اعتیاد رها می‌شود. کمپ ترک اعتیاد، مجموعه‌ای شامل تعداد زیادی پزشک و روانشناس است که با انجام درمان‌های برنامه‌ریزی شده، اعتیاد را از بین می‌برند. در این کمپ، علاوه بر پزشکان و روانشناسان، تعدادی زیادی مددکار نیز در حال خدمت رسانی به مددجویان گرامی هستند....

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد ، زیر نظر داشتن شرایط جسمی و روحی بیماران است. اعتیاد نوعی بیماری است که نه تنها جسم را به خود درگیر می‌کند، بلکه آثار روانی مخربی بر جای می‌گذارد. از همین رو، بسیار مهم است تا بیمار علاوه‌بر درمان جسمی، درمانی روانشناختی را نیز تجربه کند. در مرکز ترک اعتیاد، افراد بسیاری با شرایط یکسان در کنار هم حضور یافته و برای بازگشت به زندگی پاک تلاش می‌کنند. این موضوع، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز ترک اعتیاد است؛ چرا که فرد بیمار احساس تنهایی نکرده و برای درمان مصمم می‌شود. در کمپ ترک اعتیاد، تلاش می‌شود تا فرد با فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و آموزشی سرگرم شود. در این بین، به او یادآوری می‌شود که ارزش زندگی بسیار زیاد است و می‌توان با انجام فعالیت‌های مفید، از اعتیاد دوری کرد.

در این زمینه، کلینیک ترک اعتیاد افشار یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد به‌شمار می‌رود. این کمپ ترک اعتیاد با حدود 15 سال سابقه، مددجویان بسیاری را به زندگی بازگردانده و پشتیبانی کرده است. در این مطلب با کمپ ترک اعتیاد افشار همراه باشید.

خدمات ارائه شده در کلینیک های ترک اعتیاد

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از سوی خانواده مددجو مطرح می‌شود، این است که خدمات کمپ ترک اعتیاد چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که در کمپ ترک اعتیاد، خدمات متنوعی برای مددجویان درنظر گرفته شده است. پیش از بستری شدن مددجو در کمپ ترک اعتیاد، باید شرایط اولیه او مورد بررسی قرار گیرد. در حقیقت اولین خدمتی که از سوی کمپ ترک اعتیاد ارائه می‌شود، ارزیابی اولیه شرایط مددجو است. در این ارزیابی اولیه شرایط جسمی و روحی بیمار مشخص می‌شود. پس از تشکیل پرونده و پذیرش مددجو، باید دیگر مراحل درمانی او پیگیری شوند. در ادامه این مقاله، مجموعه خدماتی که از سوی کلینیک ترک اعتیاد افشار ارائه می‌شود، برای شما شرح داده شده است.

برنامه درمانی فردی

پس از ارزیابی اولیه، شرایط جسمی و روحی بیمار مشخص می‌شود. بیماری‌های زمینه‌ای، میزان درگیری ارگان‌های بدن با آسیب‌های اعتیاد و شرایط روحی بیمار در این ارزیابی به طور دقیق شناسایی می‌شود. پس از آن، با توجه به شرایط بیمار، برای او یک درمان فردی مشخص می‌شود. در این درمان‌ فردی، مشخص می‌شود که باید از چه داروهایی استفاده کند و طول درمان او چقدر است. این را به خاطر داشته باشید که درمان هر مددجو شخصی بوده و مشابه با مددجوی دیگر نیست. این یعنی ممکن است داروهایی که در یک مرکز ترک اعتیاد برای یک مددجو تجویز می‌شود، برای مددجوی دیگر مضر باشد. به همین دلیل باید از پیشنهاد دارو به بیمارانی که شرایط مشابه با مددجوی شما دارند، خودداری کنید.

در برنامه درمان فردی، بیمار دوره سم زدایی را طی کرده و اصلی‌ترین مرحله را پشت سر می‌گذارد. دوره سم زدایی، سخت‌ترین مرحله ترک بوده و نیاز به پشتیبانی فراوان دارد. از جمله مزایای کلینیک ترک اعتیاد، پشتیبانی بیمار در دوران سم زدایی است. اگر بیمار این دوره را در منزل و به دور از مراقبت‌های پزشکی بگذراند، خطرات بسیاری برای او دارد. از جمله این خطرات، شکستن دوره ترک و بازگشت به اعتیاد و همچنین صدمات جسمی مانند سکته و سنگ کوب است. زمانی که فرد این دوره را تحت نظارت مرکز ترک اعتیاد بگذراند، هیچ نگرانی‌ای در زمینه‌های نام برده شده باقی نخواهد ماند؛ چرا که شرایط بیمار به طور پیوسته پایش می‌شود.

مشاوره خانوادگی در مرکز ترک اعتیاد

یکی از مهم‌ترین خدماتی که از سوی کمپ ترک اعتیاد افشار به بیماران ارائه می‌شود، مشاوره خانوادگی است. در طول دوره ترک مددجو، خانواده او نیز از نظر روانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. از همین رو، بسیار مهم است تا یک روانشناس، آن‌ها را از نظر روانی کنترل کرده و به آن‌ها آرامش ذهنی دهد. در کلینیک ترک اعتیاد افشار، جلسات مشاوره خانوادگی از سوی مجرب‌ترین روانشناسان برگزار می‌شود. در این جلسات، نکات بسیاری به خانواده‌ها آموزش داده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آمادگی‌های روانی برای دوره تحمل دوره ترک مددجو
 • روش‌های بازگشت آرامش ذهنی
 • رفتار شایسته پس از ترک کردن بیمار
 • چگونگی رفتار با بیمار برای جلوگیری از بازگشت او به دام اعتیاد
 • جلسات حمایتی و گروهی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در دوره ترک می‌تواند بیمار را مصمم کند، حضور افرادی با شرایط مشابه در کمپ است. در کمپ ترک اعتیاد، بیماران بسیاری با شرایط یکسان حضور دارند که برای یک هدف تلاش می‌کنند. حضور آن‌ها و همدلی با یکدیگر در جلسات حمایتی و گروهی، می‌تواند تا حد زیادی به درمانشان کمک کند. در این جلسات ارزش انسانی افراد به آن‌ها یادآوری می‌شود. همچنین به آن‌ها روش‌هایی آموخته می‌شود که بتوانند با وسوسه‌های بازگشت به اعتیاد مقابله کنند. تشویق و همدلی افراد با یکدیگر، شرایط روحی آن‌ها را بهبود بخشیده و می‌توانند دوره درمان را بهتر طی کنند.

برنامه‌های پس از ترک اعتیاد

جالب است بدانید که یک کمپ ترک اعتیاد خوب، بیمار خود را پس از بهبودی رها نمی‌کند. از جمله خدماتی که توسط مرکز ترک اعتیاد افشار ارائه می‌شود، پایش شرایط بیمار پس از ترک است. این را بدانید احتمال بازگشت بیمار معتاد به دام اعتیاد بالاتر از سایر افراد است. از همین رو، مهم است تا شرایط بیمار پس از ترک و بهبودی نیز مورد بررسی قرار گیرد. بیمار باید از لحاظ روانی، تحت درمان روانشناختی باشد تا زمانی که بتواند هویت فردی خود را بازیابد. همچنین شرایط جسمی او باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که پس از ترک اعتیاد، بسیاری از ارگان‌های بدن با اختلال مواجه می‌شوند. کمپ ترک اعتیاد افشار، مددجو را پس از ترک رها نمی‌کند تا این اطمینان حاصل شود که او به زندگی قبلی خود بازنمی‌گردد.

سایر خدمات مرکز ترک اعتیاد

از دیگر خدماتی که توسط کلینیک ترک اعتیاد افشار اراده می‎شود، می‌توان به خدمات فرهنگی و آموزشی اشاره کرد. هر مددجو در طول مدتی که در کمپ حضور دارد، می‌تواند یک مهارت بیاموزد. همچنین خدمات ورزشی و تفریحی برای مددجویان در این مجموعه در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فوتبال دستی
 • استخر
 • سالن فیلم
 • کتابخانه
 • هتلینگ لاکچری
 • سالن بدنسازی
 • سالن بیلیارد
 • پینگ پونگ
 • فضای سبز

نقش مشاوران در مرکز ترک اعتیاد

تا اینجای مقاله چندین بار در رابطه با حضور فعال مشاوران در کمپ ترک اعتیاد صحبت کردیم. اما آیا واقعا حضور مشاوران در کمپ ترک اعتیاد تا این اندازه مهم است؟ در پاسخ باید بگوییم که در اصل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد افشار، فعالیت مستمر مشاوران در کنار مددجویان است. ما معتقدیم تا زمانی که فرد درگیر اعتیاد از لحاظ روحی و روانی پشتیبانی نشود، توانایی ترک ندارد. در مرکز ترک اعتیاد افشار، مشاوران نقش اصلی را ایفا می‌کنند. آن‌ها مانند یک دوست در کنار مددجویان قرار گرفته و تمامی مشکلات روحی و روانی آن‌ها را به صورت اصولی برطرف می‌کنند.

فرد معتاد، رفتارهای ناهنجاری دارد که با کمک مشاوران مرکز ترک اعتیاد، می‌توانند آن‌ها را از خود دور کنند. از جمله این رفتارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عزت نفس پایین
 • سیستم روانی لذت محور
 • عدم مسئولیت‌پذیر
 • درماندگی
 • اختلالات هیجانی

حضور یک مشاور مجرب در کمپ ترک اعتیاد، می‌تواند سبب شود تا این اختلالات به درستی تشخیص داده شوند. هر کدام از اختلالات نام برده شده، به کمک مشاوران حاضر در کمپ ترک اعتیاد، با روش مخصوص درمان می‌شوند. اصلی‌ترین وظیفه یک مشاور در کمپ ترک اعتیاد، رفع مشکلات و اختلالات اعصاب و روان افراد است. این مشاوران باید به حدی خبره باشند که بتوانند برای هر فرد، یک برنامه درمانی منحصر به فرد طراحی کنند. ذکر این نکته ضروری است که اختلالات نام برده شده، در افراد شدت و ضعف مختلفی دارند. همچنین ممکن است برخی افراد تمامی اختلالات را با هم تجربه کرده یا فقط یکی از آن‌ها را تجربه کنند. از همین رو، درمان هر فرد با فرد دیگر مشابه نیست و تشخیص این موضوع بر عهده مشاور است.

در کلینیک ترک اعتیاد افشار به این موضوع اهمیت ویژه‌ای داده شده است. برای اطلاع از جزئیات، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول کمپ ترک اعتیاد
در کمپ ترک اعتیاد یا کلینیک‌های ترک اعتیاد، بستگان و متخصصان با تخصص در حوزه اعتیاد، درمانگران و روانشناس‌ها وجود دارند. برنامه‌های ترک اعتیاد ممکن است شامل مشاوره فردی و گروهی، درمان دارویی، نظارت پزشکی، جلسات حمایتی، فعالیت‌های ترافیک نگری و ارائه آموزش‌های روان‌شناختی و روان‌درمانی باشد.
بله، کمپ‌های ترک اعتیاد و کلینیک‌های مرتبط معمولاً برای درمان انواع اعتیادها از جمله اعتیاد به مواد مخدر، الکل، دخانیات، بازی‌های رایانه‌ای، و... طراحی شده‌اند. هر چند، برنامه‌ها و رویکردها ممکن است بسته به نوع اعتیاد و شرایط فردی متفاوت باشند.
حضور در کمپ ترک اعتیاد معمولاً اختیاری و بر اساس تصمیم شخص مبتلا به اعتیاد یا خانواده‌اش است. اما باید توجه داشت که در برخی موارد، مانند موارد شدید اعتیاد، توصیه پزشک یا متخصص ممکن است به عنوان ضروری و پرسنل مجرب می‌توانند به فرد مبتلا پیشنهاد دهند که به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کند.
مدت زمان حضور در کمپ ترک اعتیاد ممکن است بسته به نوع اعتیاد، شدت آن و وضعیت فرد متغیر باشد. برنامه‌ها معمولاً مدت‌های مختلفی از چند هفته تا چند ماه می‌توانند طول بکشند. همچنین، مراکز مختلف ممکن است برنامه‌های مختص به خود را داشته باشند.
بازگشت به زندگی عادی پس از خاتمه برنامه درمانی ممکن است به ویژگی‌ها و عوامل مختلف بستگی داشته باشد. افراد عموماً با استفاده از آموخته‌ها و تجربیاتی که در کمپ یاد گرفته‌اند، می‌توانند بهترین راهکارها را برای ادامه زندگی بدون اعتیاد به‌کار بگیرند. همچنین، حمایت و پشتیبانی خانواده و افراد اطراف نقش مهمی در موفقیت این فرآیند ایفا می‌کند. استفاده از کمپ‌های ترک اعتیاد و کلینیک‌های مرتبط می‌تواند به افراد کمک کند که از وابستگی‌ها و اعتیادهای خود فرار کنند و به زندگی بهتری بدون اعتیاد دست یابند. در هر صورت، همیشه مشورت با پزشکان و متخصصان متعهد می‌تواند راهنمایی و مشاوره صحیح‌تری در این زمینه ارائه دهد.
بله، بسیاری از کمپ‌های ترک اعتیاد به خانواده اجازه می‌دهند تا در مراحل درمانی حضور داشته باشند. حمایت و حضور خانواده معمولاً می‌تواند به افزایش موثریت درمان و ایجاد محیطی پشتیبان‌کننده برای افراد معتاد کمک کند.